Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XI. ročník

Krátky opis
Festivalom Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase–rozhlas v knihe chceme čitateľom priblížiť knihu v literárnej, rozhlasovej, dramatickej, animovanej i výtvarnej podobe. Cieľom festivalu je umožniť deťom nazrieť do literárneho sveta prostredníctvom stretnutí s tvorcami kníh, autorských čítaní, prezentácií rozhlasových rozprávok, počúvania a hodnotenia súťažných rozhlasových titulov, výstav knižných ilustrácií, výtvarnej súťaže a pod., a tým prispejeme k výchove detí k čítaniu.
Fotogaléria
Názov podujatia
poster k podujatiam projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe, XI. ročník. August 2020

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
01.08.2020 - 31.08.2020

Popis projektu

streda 5. augusta 2020 o 9.45 h

ROZPRÁVKA O EZOPOVI

Prezentácia knižnej, rozhlasovej a animovanej podoby rozprávky spojené s tvorivým workshopom. Lektorka: Katarína Kosánová.

Mestská knižnica, Školská 19


VÝSTAVY

1. august – 9. október 2020

HRA FARIEB

Výstava ilustrácií slovenského ilustrátora a tvorcu Ceny Zázračný oriešok 2020, Juraja Martišku.

Mestská knižnica, Školská 19


24. august – 9. október 2020

BLOEGLOEKOVA CESTA Z OŠEMETNA

Výstava ilustrácií slovenskej ilustrátorky Martiny Matlovičovej z knihy autorov Tomáša Končinského a Alexandry Salmely.

Mestská knižnica, Školská 19


17. august – 16. október 2020

DIVADELNÝ ORIEŠOK

Vo výstave sú skryté všetky tajomstvá a čary divadla, všetky možné slová a slovíčka, ktoré sa v divadle používajú. Približuje jednotlivé divadelné druhy (činohru, operu, balet, bábkové divadlo).

Mestská knižnica, Školská 19 

Názov prímateľa
Mestská knižnica mesta Piešťany

Celkový rozpočet:
19 790,00 €

Výška podpory:
16 500,00 €