Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii II.

Krátky opis
Hudobné dielne pre detské a mládežnícke ľudové hudby Nitrianskeho kraja vo veku od 10 do 17 rokov, 26. – 30. augusta 2020 v obci Tránvica a pod vedením odborných lektorov získajú skúsenosti v štýlovej interpretácií ľudovej hudby regiónov Ponitria a Požitavia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Na našu nótu

Miesto konania / kraj
Trávnica / Nové Zámky

Termín konania
26.08.2020 - 30.08.2020

Popis projektu

Krajské osvetové stredisko v Nitre organizuje už VI. ročník hudobnej dielne detských a mládežníckych ľudových hudieb „NA NAŠU NÓTU“. Venovať sa im budú skúsení lektori a vynikajúci hudobníci Milan Veróny (husle), Erik Sitár (husle), Marián Petráš (husľová kontra), Ondrej Debrecéni (kontrabas) a Ľubomír Gašpar (cimbal). Účastníci budú cvičiť osobitne v jednotlivých nástrojových sekciách (husle, husľová kontra, kontrabas, cimbal) a ku koncu dňa si mladí muzikanti zahrajú aj spoločne. Snahou lektorov bude, aby muzikanti pochopili súvislosti v oblasti interpretácie ľudovej hudby z regiónov Ponitrie a Požitavie, osvojili si herno-technické zručnosti, ale aby sa naučili aj spolupráci v kolektíve ľudovej hudby a pochopili princípy spoločnej hry. Voľný čas bude deťom vypĺňať animátor rôznymi aktivitami. V posledný deň tvorivých dielní o 11.00 predvedú svojim rodičom a vedúcim za účasti lektorov čo sa naučili.

Hudobné dielne sú realizované ako súčasť projektu Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii II., ktorý podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
16 965,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €