Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kroje dávnych čias v dnešnej dobe

Krátky opis
Výstava krojov - kroje dávnych čias v dnešnej dobe.
Fotogaléria
Názov podujatia
Kroje dávnych čias v dnešnej dobe - Régi viselet manapság

Miesto konania / kraj
Veľký Meder / Dunajská Streda

Termín konania
17.08.2020 - 31.08.2020

Popis projektu

Výstavu krojov zo Slovenska zameraná na prezentáciu vlastnej tvorby krojov z celého územia Slovenska. Kroje sú šité podľa originálnych kusov, alebo podľa pôvodných fotografií, avšak použité sú súčasné materiály. Cieľom výstavy je poukázať, ako je možné zo súčasných látok vykúzliť efekt dávnych čias. Výstava je určená pre všetkých milovníkov tradičnej kultúry, pre vedúcich folklórnych súborov a kolektívov, ktorí často nevedia, ako môžu využiť súčasné materiály na imitáciu pôvodných krojov.

Názov prímateľa
Magdaléna Mészárosová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €