Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Činnosť Nového divadla v roku Slovenského divadla

Krátky opis
Predstavenie na motívy knihy Denník Anny Frankovej.
Fotogaléria
Názov podujatia
Anna Franková

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
17.08.2020

Popis projektu

Anna Franková

Vznik inscenácie a činnosť Nového divadla z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Inscenácia získala 3 nominácie na cenu dosky za rok 2017

koncept a dramatizácia : Šimon Spišák
dramaturgia: Veronika Gabčíková
scéna, kostýmy a bábky: Karel Czech

Hrajú:
Anna Franková - Lucia Korená ( cena doska za najlepší ženský herecký výkon roku 2017 )
Otec, Peter atď - Ivan Martinka

Anna:" Pre ľudí, ako som ja, je veľmi zvláštny pocit písať si denník. Nielen preto, že som si ho ešte nikdy nepísala, ale tiež si myslím, že sa neskôr nikto, ani ja, ani nikto iný, nebude zaujímať o výlevy trinásťročnej školáčky. Ale na tom nezáleží, chce sa mi písať a hlavne chcem byť úplne otvorená a úprimná. Papier je trpezlivejší ako ľudia. A pretože nechcem dať tento „kartónový“ zošit nikomu čítať, iba ak by som niekedy v živote našla priateľa alebo priateľku, nemusí to nikoho trápiť. A teraz som došla k tomu, prečo som si začala písať denník: nemám žiadnu priateľku. Svetoznámy príbeh o dospievaní a holokauste, ktorý prežilo a zaznamenalo trinásťročné dievča – Anna Franková."

Názov prímateľa
Umenie a spoločnosť

Celkový rozpočet:
71 800,00 €

Výška podpory:
33 000,00 €