Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Strážcovia pravých pokladov storočí - Kováčska vyhňa pod šindľovou strechou

Krátky opis
Počas remeselného dňa v areáli Opálových baní na Dubníku sa budú môcť nielen deti ale i dospelý stať na chvíľu kováčmi a šindliarmi a budú si môcť vyskúšať prácu s kovom i s drevom. Budeme štiepať drevo, vyrábať šindle a v kováčskej dielni si vyskúšame jemnú prácu s kladivom ako aj dúchanie s historickým dúchadlom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Remeselný deň

Miesto konania / kraj
Dubník / Nové Zámky

Termín konania
15.08.2020

Popis projektu

Prezentácia ľudového remesla v oblasti práce s drevom a kovom pokračuje ďalším podujatím a tvorivými dielňami, tentoraz neďaleko mesta Prešov.Počas remeselného dňa v areáli Opálových baní na Dubníku sa budú môcť nielen deti ale i dospelý stať na chvíľu kováčmi a šindliarmi a budú si môcť vyskúšať prácu s  kovom i s drevom. Budeme štiepať drevo, vyrábať šindle a v kováčskej dielni si vyskúšame jemnú prácu s kladivom ako aj dúchanie s historickým dúchadlom. Teším sa na stretnutie

Názov prímateľa
Michal Keruľ

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €