Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Drotárstvo

Krátky opis
Projekt Drotárstvo je propagáciou a prezentáciou tradičného remesla formou tvorivých dielní pre deti a prezentáciou výrobkov, ktoré sú síce nové, ale vychádzajú z tradičných techník drotárstva. Základné jednoduché techniky, informácie o vzniku, vývoji a o rozšírení drotárstva by mali podnietiť u detí a mládeže záujem o drotárstvo, prípadne vzbudiť záujem o prácu s drôtom. Tým by som chcela dosiahnuť uchovanie jedného z tradičných remesiel Slovenska.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tvorivé dielne

Miesto konania / kraj
Čadca / Čadca

Termín konania
20.08.2020

Popis projektu

Vzhľadom k zrušeniu všetkých podujatí  v období marec - jún 2020 z dôvodu koronakrízy, som tvorivé dielne presunula na august 2020. Tvorivé dielne sa uskutočnia v tábore pre deti, organizovanom Akadémiou vzdelávania Čadca o.z. na adrese Námestie slobody 59, Čadca. Začiatok podujatia je 12,30 hod. Deti budú oboznámené s históriou drotárstva, tradičnými výrobkami drotárov, so súčasným drotárstvom, technikami a materiálom. Každé dieťa bude mať k dispozícií materiál a náradie a spoločne budeme tvoriť jednoduché výrobky z drôtu. Práce a výrobky budeme prispôsobovať šikovnosti detí. Podujatie bude trvať cca 2 hodiny.

Názov prímateľa
Ľubica Kullová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €