Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12,
Bezpečnosť digitálnych technológií je v neustálej kríze. Množia sa úniky a krádeže dát, vírusy, malware, ransomware, útoky na priemyselné podniky, vznikajú štátmi sponzorované hackerské skupiny, bezpečnostné diery majú štatút zbraní hromadného ničenia. Ako sa proti hackerom dokáže obrániť povedzme banka, elektráreň, alebo NSA, ktorá povedzme zažila veľký únik svojho digitálneho zbraňového arzenálu? A ako to dokáže zvládnuť bežný slovenský podnikateľ, občan, či povedzme naša štátna inštitúcia? Ako vyzerá hackerská scéna na Slovensku a akú má budúcnosť?
Na tému IT bezpečnosti dnes budeme rozprávať s našim hosťom - Tomášom Zaťkom, ktorého IT security scéna pozná aj pod menom Woody. Tomáš je spoluzakladateľom a spolumajiteľom viacerých firiem z tejto brandže. Nedávno vaša práca zarezonovala aj vo svete, objavom bezpečnostnej diery vo veľmi rozšírenom virtualizačnom softvéri VMware.
podcast #6 E-tika
Hackeri a etika - môže byť hacker etický? (hosť: Tomáš Zaťko)
Dvaja moderátori
Juraj Podroužek - IT manažér a filozof. Téme etiky IT sa venuje nielen na akademickej úrovni, ale aj s prepojením na jej praktické využitie. Je spoluzakladateľom spolku E-tika, ktorý sa venuje etickým a spoločenským problémom digitálnych technológií.
Miroslav Pikus - bývalý hacker a jeden zo zakladateľov počítačového undergroundu na Slovensku. Vyštudoval ekonómiu, ale celý život sa pohybuje okolo informatiky. Priťahujú ho rôzne subkultúry, ale pracoval najmä v korporáciách. Je taktiež spoluzakladateľom spolku E-tika.
Nástupište 1-12
Celkový rozpočet:
52 780,00 €
Výška podpory:
50 000,00 €