Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Salamandrové dni 2020

Krátky opis
Ďalší ročník tradičných baníckych Salamandrových dní sa v dôsledku korona krízy uskutoční v zmenenom programe. Napriek tomu bude program bohatý. Obľúbený Salamandrový sprievod nahradí scénický program Od pastiera po Ančui. Ten umožní návštevníkom lepšie porozumieť významu sprievodu, postáv, ktoré sa v ňom objavujú, ako aj jeho miestu v histórii. Okrem toho sa návštevníci dozvedia čosi o šachtágu a spoznajú banícke piesne. V ďalšom programe nebudú chýbať výstavy, koncerty a program pre deti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Salamandrové dni 2020

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
10.09.2020 - 12.09.2020

Popis projektu

Ďalší ročník tradičných baníckych Salamandrových dní sa v dôsledku korona krízy uskutoční v zmenenom programe. Napriek tomu bude program bohatý. Obľúbený Salamandrový sprievod nahradí scénický program Od pastiera po Anču v miestnom Amfiteátri. Ten umožní návštevníkom lepšie porozumieť významu sprievodu, postáv, ktoré sa v ňom objavujú, ako aj jeho miestu v histórii mesta a baníctva vôbec. Okrem toho sa návštevníci dozvedia čosi o baníckom šachtágu a spoznajú banícke piesne. V ďalšom programe nebudú chýbať zaujímavé výstavy, odborné podujatia, ale aj koncerty a programy pre deti. Do života bude uvedená kniha Kvety baní, odborníci si vymenia skúsenosti na vedeckom podujatí Argenti Fodina. Mimoriadnej obľube sa teší burza minerálov, ktorá nebude v programe chýbať ani v tomto roku. V hudobnom programe v Amfiteátri vystúpia Lomnické Čháve, Rusin Čendeš Orchestra, Modus Memory a Helenine oči. Deti poteší v Starom zámku rožňavské divadlo Actores, moderátor a zabávač Forgi, Sokoliari sv. Bavona a kúzelník Talostan. 

Názov prímateľa
Mesto Banská Štiavnica

Celkový rozpočet:
22 400,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €