Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

MOVE fest Košice 2020

Krátky opis
Festival súčasného tanca, nového cirusu a fyzického divadla sa po roku sa opäť vracia do Košíc. Témou 3. ročníka festivalu je Dialóg.
Fotogaléria
Názov podujatia
MOVE FEST Košice 2020

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
20.08.2020 - 22.08.2020

Popis projektu

Po roku sa festival súčasného tanca, nového cirkusu a fyzického divadla, Move Fest Košice 2020, opäť vracia do Košíc. Témou 3. ročníka festivalu je Dialóg. 


Naším cieľom je vytvorenie bezpečného miesta. Miesta, kde môže dialóg začať, rozvíjať sa, plynúť, slobodne napredovať. Tak, ako cesta dialógov býva rozmanitá, aj program festivalu bude rôznorodý, pestrý, zameraný na interakciu s divákom a jeho aktívne pôsobenie. Situácia, ktorú v tomto roku svet zažíva, výrazne mení prístupy, pohľady a postoje ku všetkému, čo tvorilo pred pandémiou náš svet. Aktuálne sme presunuli väčšinu prezentácií festivalu z divadla von, do exteriéru, čím získal dialóg ďalší, neočakávaný rozmer. Okrem dialógu s divákom, dialógu tiel, sa inšpiratívne ponúkajú dialógy nové. Dialóg s mestom, s verejným priestorom, mestskými pavlačmi a nádvoriami. Program bude prebiehať na dvore Tabačky, v parku Kulturparku, Mestskom parku, galérii VUNU – interiér prepojíme s exteriérom. Festival prinesie do mesta, parkov a na nádvoria nový cirkus, performatívno-choreografickú výstavu, netradičný kabaret, tanečné predstavenie pre deti, ale aj voľné tancovanie s DJ-om, danceoke a workshop fyzického divadla pod holým nebom.

Nenechajte si tento nevšedný zážitok a neopakovateľnú atmosféru nášho festivalu újsť. Otvárame priestor pre diváka, spúšťame dialóg.


Tento festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Program a bližšie informácie na: http://www.movefest.sk">www.movefest.sk
Názov prímateľa
PST- Priestor Súčasného Tanca o.z.

Celkový rozpočet:
18 500,00 €

Výška podpory:
16 500,00 €