Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Z lásky k tradíciám

Krátky opis
Prešovský samosprávny kraj, Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou a mesto Vranov nad Topľou Vás srdečne pozývajú na Letný OPEN-AIR TANEČNÝ DOM prvýkrát na Námestí slobody pred AOC vo Vranove nad Topľou. O školy tanca sa postarajú lektori Vladimír Michalko a Júlia Leškaničová. Môžeme sa tešiť na neznáme čardáše z neznámych obcí na Zemplíne. Do tanca nám zahrá ĽH Radoslava Kertisa z Košíc. Tešíme sa na Vás 30. júla 2020 o 18:00.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tanečný dom

Miesto konania / kraj
Vranov nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
30.07.2020

Popis projektu

Tanečné domy - projekt s moderným a jasným smerovaním vychádzajúcim z tradície. Cieľové skupiny tvorí mladá generácia – členovia folklórnych súborov, dedinských folklórnych skupín, ale aj široká laická verejnosť, ktorým chceme ponúknuť zážitok z priameho poznania tanečného, spevného, hudobného i etnologického materiálu prostredníctvom reálneho interaktívneho prístupu.Hlavným cieľom je  sprístupnenie prejavov tradičnej tanečnej kultúry Slovenska tou bezprostredne najprístupnejšou formou - vlastným zážitkom – vlastnou skúsenosťou. Pod taktovkou odborných lektorov si tak folkloristi a laická verejnosť môžu vyskúšať a osvojiť tradičné tanečné zručnosti. Projekt Tanečné domy, prostredníctvom svojich aktivít prípravy a realizácie, bude napĺňať celospoločenské ciele a starostlivosť o tradičnú ľudovú kultúru Slovenska.

Názov prímateľa
Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
3 165,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €