Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hudajme roďinko – z úcty k našim predkom, z lásky k našim deťom

Krátky opis
Cieľom ĽH J.Maka je uchovávať,rozvíjať a interpretovať ľudové umenie v jeho autentickej podobe.Zámerom projektu je podporiť činnosť ĽH a tak i ciele, ktoré sa snaží napĺňať.Cieľom projektu je obstaranie archaických krojov z Pohorelej s dôrazom na ich pôvodnosť (ich výrobe predchádza terénny výskum),obstaranie ozvučovacej techniky na ozvučenie ĽH na menších podujatiach,realizácia 2.vydania CD.V rámci projektu bude realizované podujatie súčasťou ktorého budú aj rôzne výchovno-vzdelávacie aktivity.
Fotogaléria
Názov podujatia
V rámci celodenného podujatia "Deň s tradíciou" programy "Vlaski moje, vlaski" a "Od venca k čepcu"

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
31.07.2020

Popis projektu

V rámci celodenného podujatia "Deň s tradíciou" budú okrem iných uvedené aj programy "Vlaski moje, vlaski" a "Od venca k čepcu", ktoré sú realizované v rámci projektov "Hudajme roďinko – z úcty k našim predkom, z lásky k našim deťom" OZ SKALKA a "Od venca k čepcu" OZ TRNKY, podporených FPU.

Vo výchovno-vzdelávacom programe "Vlaski moje, vlaski" budú môcť jeho účastníci spoznať, ako sa česali a čepili nevesty a ženy V Pohorelej a v Hrochoti - na "kičky" a na "kotúčku". Česanie a čepenie nevesty z Pohorelej na "kičky" vychádza výlučne z výstupov terénneho výskumu zameraného na archaické kroje a krojové súčiastky z obce Pohorelá realizovaného rámci projektu "Hudajme roďinko – z úcty k našim predkom, z lásky k našim deťom" OZ SKALKA podporeného FPU. Účastníci tohto programu sa okrem iného naučia aj niekoľko tematických piesní z Pohorelej a Hrochoti. 

Tematicky komponovaný celovečerný program "Od venca k čepcu" je venovaný ženám a je programom ĽH J. Maka z Banskej Bystrice a ŽSSk TRNKI z B. Bystrice a ich hostí - MSSk KRÁĽOVA HOĽA z Pohorelej a MARGETIEK zo Šumiaca.

Názov prímateľa
SKALKA

Celkový rozpočet:
13 800,00 €

Výška podpory:
11 000,00 €