Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Outside the box (J.G. Mendel) /pracovný názov/

Krátky opis
Česká premiéra. Scénické dílo dvojice autorů Andreje Kalinky a Milana Kozánka, členů slovenského uměleckého uskupení Med a prach/Honey and dust, je inspirováno badatelským a osobním odkazem opata Gregora Johanna Mendela, zakladatele oboru genetiky a objevitele základních zákonů dědičnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Outside the box

Miesto konania
Česká republika

Termín konania
16.07.2020 - 17.07.2020

Popis projektu

Slovensko-české koprodukčné scénické dílo dvojice autorů Andreje Kalinky a Milana Kozánka, členů slovenského uměleckého uskupení https://www.facebook.com/medaprach/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: system-ui, -apple-system, BlinkMacSystemFont, " .sfnstext-regular",="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;="" white-space:="" pre-wrap;"="">Med a prach/Honey and dust, je inspirováno badatelským a osobním odkazem opata Gregora Johanna Mendela, zakladatele oboru genetiky a objevitele základních zákonů dědičnosti. outside the box 01 je úvodním projektem z autory plánované série performativních děl věnujících se pomezí vědeckého a uměleckého poznávání světa. Namísto biografického pohledu dílo nabízí setkání s výjimečným odkazem vědeckého myšlení neomezeného dobovými předpoklady.


Libreto, hudba, výtvarný koncept, performer: Andrej Kalinka
Dramaturgie: Milan Kozánek
Fotografie: Karol Jarek
Režie: Andrej Kalinka a Milan Kozánek

Hlavní partner projektu je Fond na podporu umenia. S finanční podporou Nadácie mesta Bratislava. S podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

Názov prímateľa
c/LAP

Celkový rozpočet:
30 240,00 €

Výška podpory:
18 000,00 €