Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

STOPÁROV SPRIEVODCA UMENÍM

Krátky opis
PODOBY HUMORU V LITERATÚRE VO VÝBERE BALLU
Fotogaléria
Názov podujatia
STOPÁROV SPRIEVODCA UMENÍM

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
07.08.2020

Popis projektu

Spisovateľ BALLA v mnohých prózach zábavne zachytil ATMOSFÉRU Nových Zámkov, pestrú zmes jeho OBYVATEĽOV, ich PROBLÉMY a KAŽDODENNOSŤ. Už za debutovú zbierku poviedok LEPTOKARIA získal prestížnu CENU IVANA KRASKA.

Dnes patrí k najprekladanejším a rešpektovaným slovenským autorom, jeho novela V MENE OTCA bola slovenskou knihou roka 2012, získala cenu ANASOFT LITERA. Balla, ktorý pracuje na novozámockom úrade práce, sa stále chodí inšpirovať do mnohých KAVIARNÍ a KRČIEM v centre mesta.

Názov prímateľa
Mesto Nové Zámky

Celkový rozpočet:
390 707,00 €

Výška podpory:
300 000,00 €