Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Dedičstvo inšpiruje

Krátky opis
Letný muzikantský tábor pre malých i veľkých hudobníkov sa organizuje s cieľom motivovať a pripraviť muzikantov na ich cestu hudobným folklórom. Realizuje sa už osem rokov a zúčastňujú sa ho mladí muzikanti z rôznych kútov Slovenska. Počas týždňa sa zdokonaľujú, pod vedením odborných lektorov, známych muzikantov v technike, priúčajú sa špecifikám ľudovej hudby a spevu a hudobným tradíciám Gemera.
Fotogaléria
Názov podujatia
Po gemersky hráme, aj si zaspievame

Miesto konania / kraj
Vyšná Slaná / Rožňava

Termín konania
17.08.2020 - 21.08.2020

Popis projektu

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, ponúka na leto rôzne tematické tábory. Mladí muzikanti majú možnosť rozvíjať svoje zručnosti v pobytovom tábore od 17. do 21. augusta 2020 v rekreačnom stredisku Július vo Vyšnej Slanej. Muzikanti z rôznych folklórnych súborov majú príležitosť zdokonaliť sa v technike hrania, osvoja si rôzne špecifiká ľudovej hudby a zoznámia s hudobnými tradíciami Gemera.       Na záver, v piatok 21. augusta 2020, mladí muzikanti predvedú čo sa počas celého týždňa naučili v programe Po gemersky hráme, aj si zaspievame v Rejdovej "na pľacu". Cieľom projektu je motivovať a pripravovať muzikantov na ich cestu hudobným folklórom.

Tábor je organizovaný v súlade s opatreniami na zamedzenie šírenia pandémie COVID-19. Aktivity a podmienky sú prispôsobené tak, aby bolo pre deti a lektorov vytvorené v prvom rade bezpečné prostredie. Aktuálne informácie a prihlášky žiadajte u organizátora.

Muzikantský tábor z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu Dedičstvo inšpiruje.

Názov prímateľa
Gemerské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
15 200,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €