Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tvorivé a vzdelávacie podujatia

Krátky opis
Cyklus piatich tvorivých dielní prezentujúcich sedem tradičných remesiel širokej verejnosti v mimoriadne vhodnom prostredí - Expozícii ľudovej architektúry a bývania Vihorlatského múzea v prírode.
Fotogaléria
Názov podujatia
Cyklus tvorivých dielní tradičných remesiel pre verejnosť

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
19.07.2020 - 30.08.2020

Popis projektu
Aktivita je zameraná na uchovávanie, prezentáciu a rozvoj tradičných remesiel ako súčasti kultúrneho dedičstva. Počas piatich nedeľňajších podujatí sprostredkuje Vihorlatské múzeum informácie a zážitky spojené s tradičnými remeslami vo veľmi vhodnom, takmer prirodzenom prostredí expozície ľudovej architektúry a bývania. Sedem tradičných remesiel a s nimi súvisiacich činností ponúkne účastníkom pohľad na časovo i fyzicky náročné tradičné výrobné postupy predmetov, ktorých súčasné podoby považujeme za samozrejmosť (kováčstvo, podmaľba na sklo, tkáčstvo, spracovanie slamy, remenárstvo, výroba šindľov...).
Názov prímateľa
Vihorlatské múzeum v Humennom

Celkový rozpočet:
6 950,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €