Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Týždeň s remeslami - tvorivé dielne UMENIE, TRADÍCIE, INŠPIRÁCIE

Krátky opis
Tvorivé dielne sú určené pre deti, ktoré majú blízko k tradičnej ľudovej kultúre, remeslám a rôznym tvorivým technikám . Počas celého týždňa majú deti k dispozícií remeselné stanovištia a zaúčajú sa do tajov paličkovanej čipky,háčkovania, šitia, práci s hlinou, maľovaniu na textil a sklo, plsteniu, zdobeniu medovníčkov, drevorezbe, práci s papierom ,či zdobeniu predmetov servítkovou technikou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Týždeň s remeslami - tvorivé dielne pre deti

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
06.07.2020 - 10.07.2020

Popis projektu

V cykle UMENIE, TRADÍCIE, INŠPIRÁCIE sme pripravili tvorivé dielne pod názvom Týždeň s remeslami. Tie sú  určené pre deti z denného letného tábora ZOSKÁCIK.  Pre deti,  ktoré majú blízko k tradičnej ľudovej kultúre, remeslám a rôznym tvorivým technikám  .

Pripravili sme pre nich  remeselné stanovištia, kde pod dohľadom skúsených lektorov  ozrejmia základy  paličkovanej čipky, háčkovania, či šitia,  práci s hlinou, maľovaniu na textil a sklo, plsteniu, zdobeniu medovníčkov, drevorezbe, práci s papierom aj  zdobeniu predmetov servítkovou technikou.

Po celotýždňovom tvorení svoje práce predstavia na spoločnej výstave výrobkov v salóniku tunajšej galérie Zemplínskeho osvetového strediska. Tie si po skončení odnesú domov .

Názov prímateľa
Krajská hvezdáreň a Zemplínske kultúrne centrum

Celkový rozpočet:
5 350,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €