Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reštaurovanie diel zničených požiarom - 3. fáza

Krátky opis
Projekt reštaurovania diel poškodených požiarom stále pokračuje. Aktuálne finišujeme s 3. fázou, v ktorej sa reštauruje päť vážne poškodených veľkorozmerných malieb v ateliéri Štefana Kocku. K najviac postihnutým dielam patrí maľba na plátne od Imricha Oravcza V záhradníctve z roku 1950. Požiar len zhoršil už tak poškodené dielo.
Fotogaléria
Názov podujatia
Reštaurovanie diel zničených požiarom - 3. fáza

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
01.07.2019 - 30.06.2020

Popis projektu

Projekt reštaurovania diel poškodených požiarom stále pokračuje. Aktuálne finišujeme s 3. fázou, v ktorej sa reštauruje päť vážne poškodených veľkorozmerných malieb v ateliéri Štefana Kocku. K najviac postihnutým dielam patrí maľba na plátne od Imricha Oravcza V záhradníctve z roku 1950. Požiar len zhoršil už tak poškodené dielo. Absentujúci rám a nestabilita povrchu obrazu boli len niektoré z problémov, ktoré musel reštaurátorský zásah riešiť. Najtvrdším orieškom sú aktuálne prebiehajúce retuše opadanej maľby. Vďaka staršej fotodokumentácii diela je rekonštrukcia stratených detailov jednoduchšia.
Projekt reštaurovania podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Východoslovenská galéria

Celkový rozpočet:
15 556,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €