Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Polárna žiara v šperkoch zo striebra a kameňa

Krátky opis
Vernisáž k novej kolekcii šperkov, ktorej vytvorenie bolo podporené Fondom na podporu umenia v roku 2019.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vernisáž kolekcie šperkov zo striebra a kameňov

Miesto konania / kraj
Tvrdošín / Tvrdošín

Termín konania
03.07.2020 - 06.09.2020

Popis projektu

V rámci podporeného projektu Polárna žiara v šperkoch zo striebra a kameňa bola vytvorená špecifická sada šperkov zo strieborného drôtu s minerálmi a polodrahokamami, ktorá bude slávnostne uvedená na vernisáži v Galérii Schruger v Tvrdošíne.  Súčasťou podujatia bude oboznamovanie prítomných, širokej verejnosti s tvorbou drôtených šperkov. Cieľom je, aby si aj bežný človek mohol uvedomiť krásu drôteného šperku a aby mali možnosť vidieť, ako taký šperk vzniká, prípadne si to vyskúšať. Tvorba je orientovaná aj na bežné ženy, ktoré majú rady osobné šperky, ktoré ich niečím pritiahnu a preto si ich zakúpia. Všetky šperky, ktoré vznikli v rámci tejto kolekcie sú jedinečnými kúskami, v ktorých je ukrytá nádhera polárnej žiary. 

Názov prímateľa
Marta Filová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €