Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

FeUm 20

Krátky opis
Cieľom festivalu je prispievať k tomu, aby sa občania Tisovca a okolia zbližovali, zúčastnili, ale aj zapojili do všetkých pripravovaných kultúrno - spoločenských podujatí. Festival ponúkne pódium miestnym, regionálnym amatérskym umeleckým zoskupeniam, ale aj jednotlivcom rôzneho žánru a bude sa skladať z viacerých dní. FeUm 20 je neprofesionálny festival, ktorý zastreší počas 4 dní, takmer všetky oblasti umenia - vizuálne umenie, divadlo, hudbu, literatúru a spríjemní tak leto v Tisovci.
Fotogaléria
Názov podujatia
FeUm 20 (Festival Umenia 2020)

Miesto konania / kraj
Tisovec / Rimavská Sobota

Termín konania
30.07.2020 - 02.08.2020

Popis projektu

FeUm 20 je neprofesionálny festival, ktorý zastreší počas 4 dní, takmer všetky oblasti umenia - vizuálne umenie, divadlo, hudbu, literatúru a spríjemní tak leto v Tisovci. 1. deň festivalu bude orientovaný na literatúru a predstaví sa Divadlo Havran s komédiou Španielska noc na motívy jednoaktovky súčasnej španielskej dramatičky Palomy Pedrero - Noc s dvoma polčasmi. 2.deň bude venovaný divadlu a to konkrétne detskému divákovi, pre ktorého bude pripravené detské divadelné predstavenie, zážitkové aktivity, hry a súťaže, večerné premietanie filmovej rozprávky. 3.deň je hudobný, kde sa predstavia miestne a regionálne hudobné skupiny a hosť večera U2 Revival SK a deň ukončí tanečná zábava. 4. deň bude zameraný na vizuálne umenie v podobe cestovateľskej výstavy - Štipľavé farby Indonézie a letné kino.

Názov prímateľa
Občianske združenie TisArt

Celkový rozpočet:
3 800,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €