Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Strážcovia pravých pokladov storočí - Kováčska vyhňa pod šindľovou strechou

Krátky opis
Pre návštevníkov som pripravil interaktívnu prezentáciu produktov kováčskej výroby. Široká verejnosť a predovšetkým deti a mládež si budú môcť vyskúšať prácu s kovom či drevom. Deti a mládež spoznajú pútavou formou čaro oboch remesiel a budú mať príležitosti sa k nim priblížiť. Umožním im kontakt s bežným materiálom ako je drevo či kov. Budú mať príležitosť sa bližšie zoznámiť s remeslom, ktoré sa pomaličky vytráca z našich životov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ulička remesiel

Miesto konania / kraj
Trebišov / Trebišov

Termín konania
28.06.2020

Popis projektu

Počas podujatia Ulička remesiel ktoré organizuje Múzeum a Kultúrne centrum Južného Zemplína,   sa v areáli kaštieľa  v Trebišove dňa 28. júna. 2020 od 14:00 do 18:00 hodiny predstaví aj kováčske remeslo a výroba šindľov.
Dve tradičné remeslá, ktoré som si ako autor osvojil počas štipendia predstavím verejnosti v novom šate. Pre návštevníkov som pripravil interaktívnu prezentáciu produktov kováčskej výroby, ako aj výroby šindľov pradávnou metódou. Široká verejnosť a predovšetkým deti a mládež si budú môcť vyskúšať prácu s kovom či drevom. Deti a mládež  spoznajú pútavou formou čaro oboch remesiel a budú mať príležitosti sa k nim priblížiť. Umožním im kontakt s bežným materiálom ako je drevo či kov. Budú mať príležitosť sa bližšie zoznámiť s remeslom, ktoré sa pomaličky vytráca z našich životov. V kováčskej dielni si vyskúšajú ťahať za autentické dúchacie mechy, svoje schopnosti si preveria v koáčskom trojboji. Pomôžu mi vyrobiť pár šindľov a dokončiť kováčsku dielňu pod šindľovou strechou.

Názov prímateľa
Michal Keruľ

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €