Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Malá škola hudobnej improvizácie
Malá škola hudobnej improvizácie je projekt realizovaný v spolupráci s hudobníkmi Štefanom Szabóom, Michaelou Turcerovou a Jánom Fialom. Cieľovou skupinou projektu sú deti a mládež, žiaci Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote, ktorí sa venujú hre na hudobný nástroj, no v rámci vyučovania nemajú možnosť zoznámiť sa s konceptom hudobnej improvizácie. Projekt chce zároveň inšpirovať učiteľov hry na hudobné nástroje a dodať im odvahu k zaradeniu hudobnej improvizácie do budúcich vyučovacích procesov.
Cieľom projektu je prostredníctvom interaktívnych hudobných cvičení priblížiť účastníkom koncept hudobnej improvizácie, a prispieť tak k tomu, aby naplno rozvinuli svoj tvorivý potenciál a v budúcnosti sa ľahšie presadili v profesionálnej hudobnej sfére. Bude pozostávať z 3 workshopov, realizovaných 13. – 15. júla 2020 v Dome kultúry v Rimavskej Sobote.
Účasť na workshopoch bude limitovaná, aby sa vytvoril priestor pre intímnu a efektívnu hudobnú interakciu medzi účastníkmi a ich lektormi. Cieľom je vytvoriť priateľské až rodinné prostredie, ktoré pomôže prekonať počiatočný ostych, a vytvorí tak predpoklady pre tvorivý hudobný dialóg. Lektori nebudú vystupovať v roli autoritatívnych učiteľov, ale skôr hudobných partnerov či spoluhráčov. Okrem nich sa teda tvorcami stanú aj samotní účastníci, ktorí sa budú rôznymi kreatívnymi nápadmi snažiť workshopy obohacovať, a nadobúdať tak pocit skladateľského ducha daného hudobného momentu.
Samotní lektori majú za sebou niekoľko workshopov hudobnej improvizácie a sú mimoriadne aktívni na československej improvizačnej scéne. Skúsenosti, ktoré nadobudli, chcú teraz odovzdať ďalším generáciám, predovšetkým deťom z Rimavskej Soboty, ktoré, aj z dôvodu neľahkej sociálno-ekonomickej situácie v regióne, nemajú dostatok príležitostí na vlastnú sebarealizáciu, zdokonaľovanie sa v hudobných zručnostiach a nadväzovanie nových hudobných kontaktov.
Výstupom projektu bude spoločný verejný koncert lektorov a účastníkov založený na hudobnej improvizácii, ktorý sa uskutoční 15. júla 2020 v divadelnej sále Domu kultúry.
Občianske združenie OXYMORON
Celkový rozpočet:
3 200,00 €
Výška podpory:
3 000,00 €