Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tužina Gro(o)ve 2020

Krátky opis
Piaty ročník multižánrového festivalu Tužina Gro(o)ve sa uskutoční v dňoch 24. - 25. júla 2020 v prírodnom areáli Hatalisko v obci Tužina. Zameraný je skôr na alternatívnu hudobnú scénu rôznych žánrov a poskytuje priestor viacerým sprievodným podujatiam v podobe Jam Stanu, Potulnej čajovne a remeselného trhu. Okrem hudby ponúka divákom prednášky, workshopy, prezentácie a deťom divadlo.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tužina Gro(o)ve 2020

Miesto konania / kraj
Tužina / Prievidza

Termín konania
24.07.2020 - 25.06.2020

Popis projektu

Tužina Gro(o)ve 2020

Existujú miesta, ktoré málokto pozná a existuje hudba, ktorá takéto miesta prirodzene dopĺňa. Spolu si ich vychutnáte na festivale Tužina Gro(o)ve v dňoch 24. – 25. júla 2020.

Organizátorom festivalu je občianske združenie GROOVE z Poluvsia. Hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia.

Festival sa každoročne koná v oáze na okraji lesov, ohraničenej pohoriami Strážovských vrchov a Malej Fatry – na Hatalisku v obci Tužina neďaleko Prievidze. Nápad na organizáciu festivalu dostal otec so synom z dedinky Poluvsie. Zdalo sa im, že v okolí sa nevenuje dostatočná pozornosť alternatívnej hudobnej scéne, a tak si povedali, že to zmenia. Vďaka týmto dvom nadšencom otvoril festival Tužina Gro(o)ve prvý krát svoje brány v roku 2016.

Odvtedy sa na festivale vystriedalo množstvo umelcov z domácej aj zahraničnej scény. Z domácich sú to napr. Katarzia, Billy Barman, Korben Dallas, Karpatské chrbáty, Tusté baletky, ZVA 12-28 BAND, Darkness Positive, TheIlls, Tono S., VEC a Škrupo, Sisa Fehér Bardo, Leto s Monikou, Edo Klena & Klenoty. Z Českej republiky na festivale zahrali Vložte kočku, Mutanti hledaj východisko, Mucha, Ventolin, WWW Neurobeat + Pavel Fajt, FruFru, HRTL, Mc Gey, ale účinkovali tu aj francúzski Lizzard. V roku 2020 na festivale Tužina Gro(o)ve vystúpia:


Bufet (SK)

Darkness Positive (SK)

Chill on the Sun (SK)

Katarína Máliková (SK)

Longital (SK)

Martin Geišberg (SK)

Matej Tále (SK)

The Wilderness (SK)

Tomáš Gregor (SK)

Tusté Baletky (SK)

Vojta Violinist (CZ)

Steppers Division (DE)

WWW Neurobeat (CZ)


Každoročnou súčasťou festivalu je aj remeselný trh Gro(o)veMarket, útulná čajovňa či jedinečný elektro-stan – „Elektrocentrála“, venujúci sa len elektronickej hudbe od špičkových interpretov zo Slovenska aj zahraničia. Tento rok vzdáva Elektrocentrála poctu prievidzskej technotradícii, ale privíta aj celoslovenské legendy ako EDK SoundSystem či FutureSound of Petržalka.

Už od svojho začiatku sa organizátori festivalu snažia predstavovať svojim návštevníkom šikovných ľudí z okresu Prievidza. Či už sú to hudobníci, prevádzkovatelia reštaurácií alebo barov, architekti, stavitelia, remeselníci, festival Tužina Gro(o)ve je skvelým miestom na prezentáciu zručností a na šírenie dobrého mena regiónu, ale aj na nadväzovanie nových kontaktov a prípadných spoluprác. Tento rok na festival zavíta napríklad Dominik „Preceda“ – osobnosť prievidzskej bike scény – s prezentáciou a premietaním krátkych filmov zo života bikepatrola vo Francúzsku, Kanade a Peru. Okrem toho budú môcť návštevníci využiť stánok na výmenu vecí, o ktorý sa postará prievidzská dobrovoľnícka skupina z novootvoreného kamenného výmenného obchodíku – Ber To!

Vstupenky na festival Tužina Gro(o)ve 2020 je možné zakúpiť iba online. Rodičia s deťmi do 150 cm sú povinní zakúpiť vstupenky online aj deťom, za cenu 0,00  €.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. www.fpu.sk

Podujatie sa koná s finančným príspevkom Hudobného fondu. www.hf,.sk

Facebook: https://www.facebook.com/TuzinaGroove/"> style="mso-fareast-font-family: " times="" new="" roman";mso-bidi-font-family:"times="" roman";mso-fareast-language:="" sk"="">https://www.facebook.com/TuzinaGroove/"> style="mso-fareast-font-family: " times="" new="" roman";mso-bidi-font-family:"times="" roman";mso-fareast-language:="" sk"="">

Instagram: https://www.facebook.com/TuzinaGroove/"> style="mso-fareast-font-family: " times="" new="" roman";mso-bidi-font-family:"times="" roman";mso-fareast-language:="" sk"="">https://www.facebook.com/TuzinaGroove/"> style="mso-fareast-font-family: " times="" new="" roman";mso-bidi-font-family:"times="" roman";mso-fareast-language:="" sk"="">

Web: https://www.facebook.com/TuzinaGroove/"> style="mso-fareast-font-family:" times="" new="" roman";="" mso-bidi-font-family:"times="" roman";mso-fareast-language:sk"="">https://www.facebook.com/TuzinaGroove/"> style="mso-fareast-font-family:" times="" new="" roman";mso-bidi-font-family:"times="" roman";="" mso-fareast-language:sk"="">

Názov prímateľa
GROOVE

Celkový rozpočet:
8 550,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €