Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii II.

Krátky opis
15. JÚL 2020 VÝTVARNÉ CESTY výtvarný workshop pre neprofesionálnych výtvarníkov zameraný na rozvinutie tvorivosti pomocou maľby, na zvýšenie vnímavosti krásy okolitého sveta a na možnosti ich zachytenia pomocou akvarelu. kde: : Krajské osvetové stredisko v Nitre lektorka: MFA Dominika Lehocká téma: Okolitý svet očami akvarelu - rastlinstvo a kvety výtvarná technika: akvarel
Fotogaléria
Názov podujatia
Výtvarné cesty - výtvarný workshop pre neprofesionálnych výtvarníkov

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
15.07.2020

Popis projektu

Vyskúšate si :

Rôzne prístupy k práci s akvarelom, maľbu na rozličné druhy papierov, viacerými druhmi štetcov, maľbu viacerých rastlinných tém, podľa živej predlohy.

 

Naučíte sa: 

 

Niečo z histórie akvarelu, rozličným akvarelovým technikám, aké sú rozdiely medzi jednotlivými druhmi dostupných akvarelových farieb, akú úlohu zohrávajú pri tvorbe správne zvolené štetce a papiere a mnoho iného.                                                 

Súčasťou workshopu sú  vzdelávacie aktivity teoretického charakteru z dejín výtvarného umenia a individuálne konzultácie k autorskej výtvarnej tvorbe zamerané na zvyšovanie umelecko-odborného rastu jednotlivcov, na rozvoj  výtvarných zručností a podpory výtvarného nadania.

 

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
16 965,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €