Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii II.

Krátky opis
3. JÚL 2020 VÝTVARNÉ CESTY výtvarný workshop pre neprofesionálnych výtvarníkov zameraný na dekoratívnu batikou skladanou technikou s vkladaním rezerváže, viazaná batika, savovanie. kde: : Krajské osvetové stredisko v Nitre lektor: Mgr. Mariana Pauková, výtvarná pedagogička téma: Textilný obraz výtvarná technika: batika skladaná, viazaná a farbenie bielením.
Fotogaléria
Názov podujatia
Výtvarné cesty - výtvarný workshop pre neprofesionálnych výtvarníkov

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
03.07.2020

Popis projektu

Vyskúšate si

- farbenie bavlneného / prírodného podkladu / tričiek.

Po vytvorení rezerváže skladaním, viazaním sa textil farbí namáčených v textilnej farbe, alebo priamym nanesením farby na textil. Postupne tvorený dekoratívny obraz dostáva špecifický výraz vďaka postupnému namáčaniu vo farbách, čím sa farby navzájom miešajú. Obraz na bavlnenom plátne ožije až po rozviazaní a odstránení rezerváže.

 

Naučíte sa

- skladať, viazať a vkladať predmety k rezerváži,

- použitím šablón vytvoriť obraz savovaním,

- nanášanie farieb na textil s ohľadom na možnosti miešania farieb

- vytvoriť si  originálny dekoratívny textil, tričko.

 

Súčasťou workshopu sú  vzdelávacie aktivity teoretického charakteru z dejín výtvarného umenia a individuálne konzultácie k autorskej výtvarnej tvorbe zamerané na zvyšovanie umelecko-odborného rastu jednotlivcov, na rozvoj  výtvarných zručností a podpory výtvarného nadania.

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
16 965,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €