Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nezabudnuté remeslá - 20. ročník

Krátky opis
20. ročník podujatia Nezabudnuté remeslá sa kvôli obmedzeniam súvisiacimi s COVID - 19 usktoční v netradičnom priestore Starého zámku. Priestor na prezentáciu svojej tvorby dostane 60 remeselníkov a výrobcov ľudovo - umeleckých výrobkov, ako aj zaujímavý program na tému ľudové vzory.
Fotogaléria
Názov podujatia
Nezabudnuté remeslá

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
01.08.2020

Popis projektu

Organizátori okrem remeselného trhu pripravili okrem neho moderované vstupy s K. Nádaskou, vystúpenia FS Urpín, prehliadku krojov z rôznych oblastí Slovenska a program pre deti. O dobrú náladu sa počas dňa budú starať aj miestni hudobníci z FS Podhorčan a FS Sitňan.  Podujatie bude tematicky rozoberať aplikácie rôznych ľudových vzorov v minulosti, ich pôvod, ako aj ich návrat v dnešnej dobe v podobe aplikácie na rôzne predmety či oblečenie.

V čom je unikátnosť slovenských vzorov? V čom sa odlišujú od moravských či ukrajinských? Ako vznikali a čím sú charakteristické? Aj toto sa dozviete so zaujímavých rozhovorov s poprednou slovenskou etnologičkou.

Vstup do areálu je limitovaný na 1 000 osôb v každom momente. Vstup na miesto konania podujatia bude umožnený len s rúškom, po vykonaní dezinfekcie. 

Názov prímateľa
Mesto Banská Štiavnica

Celkový rozpočet:
7 000,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €