Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Poklady na Hrone

Krátky opis
Zvyky a tradície, na Jána
Fotogaléria
Názov podujatia
Zvyky a tradície

Miesto konania / kraj
Žiar nad Hronom / Žiar nad Hronom

Termín konania
08.06.2020 - 30.06.2020

Popis projektu

Aká bola svätojánska noc? Fungovali čary, mágia a rituály? Akú funkciu mala vatra a symbol ohňa?
O tomto všetkom a iných zvykoch a tradíciách na Jána v zaujímavej prezentácii s etnologičkou, historičkou a autorkou úspešných kníh o tradíciách a zvykoch v slovenskej ľudovej kultúre PhDr. Katarínou Nádaskou, PhD.
25. 6. 2020 o 16. 30 v Pohronskom osvetovom stredisku v Žiari nad Hronom.

Vstupné: 3 € / 2 € dôchodcovia, deti a ZŤP

Názov prímateľa
Pohronské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
10 835,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €