Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Variácie skla z Novohradu a Podpoľania

Krátky opis
Pokračovanie putovnej výstavy "variácie skla z Novohradu a Podpoľania" v rámci rovnomenného projektu podporeného z Fondu na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Variácie skla z Novohradu a Podpoľania - výstava

Miesto konania / kraj
Detva / Detva

Termín konania
01.02.2018 - 29.03.2018

Popis projektu
Prehliadka variácií/premien skla vyrobeného v rôznych sklárňach v Novohrade a Podpoľaní od počiatkov sklárstva po súčasnosť, výstava prezentuje
spoločný prienik historického skla z nášho regiónu so sklom novodobým, ktoré už vznikalo počas organizovania Bzovských sklárskych dní. 
Odborná garancia: Mgr. Iveta Kaczarová – riaditeľka Novohradského múzea a galérie v Lučenci, Mgr. Dana Marková, PhD. – historička Múzea histórie obce Divín.
Kurátor výstavy: Mgr. Štefan Chrastina 
Výtvarná realizácia v Podpolianskom múzeu v Detve: PaedDr. Renata Babicová, Mgr. Elena Muhlbergerová 
Názov prímateľa
Občianske združenie Skálnik

Celkový rozpočet:
6 505,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €