Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy predstavení združenia RESERVA 2020

Krátky opis
V rámci festivalu Divné veci v Starej Turej sa dňa 27. 6. 2020 o 16,45 hod. uskutoční site-specific verzia tanečnej inscenácie Niveau stable. Performance 4 tanečníkov, 2 párov, 2 generácií.
Fotogaléria
Názov podujatia
NIVEAU STABLE

Miesto konania / kraj
Stará Turá / Nové Mesto nad Váhom

Termín konania
27.06.2020

Popis projektu

Dunaj nám pripomína, že existuje široké neznesiteľné nebo. Ak sa aj odvážiš plávať, nikdy nevyplávaš na rovnakom mieste. Keď sa dostaneš do víru, zrazu nevieš kde je hore a kde dole, zachrániš sa len vtedy ak sa vzdáš. Nechaj sa vtiahnuť, to ti dá smer, nahmataj dno, odraz sa z celej sily a možno to stihneš s nádychom.

My ľudia od Dunaja vieme, čo je to mať rande s nesmiernosťou. Tu na strednom toku je už rieka pomerne stará. Všeličo so sebou prináša - brvná, kusy plechu, lode. Niečo nesie až k moru. Čo-to sa zachytí o brehy. Ostatné veci klesajú na dno. Tak ako naše telesné spomienky.  Nad hladinu ich po čase vynesie náhodná okolnosť. Býva to prekvapivé, niekedy odporné, niekedy úľavné. Podľa toho či sme pripravení. Hladina sa na moment otvorí. Na chvíľu ustrnieme. O chvíľu je už zase pokoj – pod ním driemu veci z dna, postrkované prúdmi. Rieka sa tvári akoby s tým nič nemala.

  • Réžia a choreografia: Lucia Holinová
  • Tanec a pohybový materiál: Lukáš Bobalík, Barbora Janáková, Renata Ptačin, Daniel Raček
  • Hudba, scéna: Vlado Holina
  • Námet a dramaturgia: Zuzana Očenášová Vasičáková
  • Kostým: Veronika Keresztesová
  • Produkcia: RESERVA,o.z.
Názov prímateľa
RESERVA

Celkový rozpočet:
39 750,00 €

Výška podpory:
32 000,00 €