Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nôta v dreve ukrytá

Krátky opis
V projekte ide o výrobu nových hudobných nástrojov zoskupenia Trombitáši Štefánikovci. Ich častými vystúpeniami , neustálymi presunmi a manipuláciou sú nástroje z krehkého dreva polámané. Sprievodnou akciou na vystúpeniach je aj ukážka pastierskeho folklóru a účastníci na folklórnych podujatiach si môžu fujary, trombity, píštaly vyskúšať. Rokmi používania sú nástroje technicky, intonačne a vzhľadovo opotrebované. Ďalším výstupom tohto projektu bude tvorivá dielňa pre žiakov pána Ivana Bobota.
Fotogaléria
Názov podujatia
Nôta v dreve krytá - Tvorivé dielne na výrobu a zdobenie pastierskych hudobných nástrojov

Miesto konania / kraj
Zliechov / Ilava

Termín konania
27.06.2020

Popis projektu

 Tvorivé dielne na výrobu a zdobenie pastierskych ľudových nástrojov sa uskutočnia 27.6. 2020 v dielni pána Ivana Bobota v Zliechove. Prihlásení záujemcovia a žiaci pána Ivana Bobota sa nechajú počas dielní viesť jeho skúsenými lektorskými rukami a budú mať možnosť naučiť sa nové techniky opracovania či zdobenia pastierskych hudobných nástrojov. Takto budú mať možnosť zdokonaliť sa vo svojom remesle. Na tomto kurze budú prítomní aj členovia zoskupenia Trombitáši Štefánikovci. Po skončení tvorivých dielní sa spoločne zúčastnia podujatia- Zliechovský kotlík, na ktorej  vystúpia a predvedú obnovený inštrumentár hudobných nástrojov.

         


Názov prímateľa
Ivan Bobot

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €