Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12,
Digitálne a informačné technológie nám zlepšujú a zjednodušujú život. Ale vyvolávajú aj nové spoločenské otázky a výzvy. Pýtame sa, čo z toho, čo je technicky možné, je aj dobré. Stáva sa nám totiž, že nejakú technológiu najskôr vypustíme von a potom objavujeme jej dopady na ľudí a spoločnosť. Ale to môže byť už príliš neskoro.
Počúvate podcast o spoločenských a etických otázkach digitálnych technológií. Každý týždeň vám prinesieme diskusiu na jednu vybranú tému a prizveme si k tomu aj zopár zaujímavých hostí.
Téma: Súkromie - záleží nám na ňom ešte?
Aj v súvislosti s aktuálnou pandémiou koronavírusu a novými vládnymi nariadeniami sa v médiách a na sociálnych sieťach čoraz častejšie objavujú príspevky ohľadom ľudského súkromia a jeho hraníc. V ďalšom dieli nášho podcastu sa preto pozrieme práve na etické problémy súkromia ako na jednu z najväčších súčasných tém etiky IT, resp dátovej etiky. Porozprávame sa o tom, ako sa dá chápať pojem súkromia a kedy môže byť jeho narušenie problematické práve z etického hľadiska. Vysvetlíme si, čo znamená kapitalizmus dohľadu a ukážeme si ako sa prejavuje v našich životoch. Bude si nová situácia vyžadovať nové ľudské práva, prípadne aj nové postupy pri tvorbe digitálnych technológií?
Dvaja moderátori - https://dennikn.sk/autor/jurajpodrouzek/" style="text-decoration:none;">Juraj Podroužek (IT manažér a filozof) a https://dennikn.sk/autor/jurajpodrouzek/" style="text-decoration:none;">Miroslav Pikus (IT konzultant a publicista) plus ich hostia).
Juraj Podroužek - IT manažér a filozof. Téme etiky IT sa venuje nielen na akademickej úrovni, ale aj s prepojením na jej praktické využitie. Je spoluzakladateľom spolku E-tika, ktorý sa venuje etickým a spoločenským problémom digitálnych technológií.
Miroslav Pikus - bývalý hacker a jeden zo zakladateľov počítačového undergroundu na Slovensku. Vyštudoval ekonómiu, ale celý život sa pohybuje okolo informatiky. Priťahujú ho rôzne subkultúry, ale pracoval najmä v korporáciách. Je taktiež spoluzakladateľom spolku E-tika.
Nástupište 1-12
Celkový rozpočet:
52 780,00 €
Výška podpory:
50 000,00 €