Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12,
V prvom dieli nášho podcastu si povieme o tom, ako chápame etiku informačných technológií a aký má zmysel sa ňou vôbec zaoberať. Vysvetlíme si, prečo by sme mali o etických a spoločenských dôsledkoch nejakej technológie premýšľať už vo fáze jej vývoja a dizajnu. V rámci rozhovoru sa zamyslíme aj nad otázkou ako konkrétne sa dajú nasadzovať technológie tak, aby sme sa vyhli možným negatívnym dôsledkom, a spomenieme, aké postupy pre etické IT u nás a vo svete už existujú.
Juraj Podroužek - IT manažér a filozof. Téme etiky IT sa venuje nielen na akademickej úrovni, ale aj s prepojením na jej praktické využitie. Je spoluzakladateľom spolku E-tika, ktorý sa venuje etickým a spoločenským problémom digitálnych technológií.
Miroslav Pikus - bývalý hacker a jeden zo zakladateľov počítačového undergroundu na Slovensku. Vyštudoval ekonómiu, ale celý život sa pohybuje okolo informatiky. Priťahujú ho rôzne subkultúry, ale pracoval najmä v korporáciách. Je taktiež spoluzakladateľom spolku E-tika.
Nástupište 1-12
Celkový rozpočet:
52 780,00 €
Výška podpory:
50 000,00 €