Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XI. ročník

Krátky opis
Festivalom Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase–rozhlas v knihe chceme čitateľom priblížiť knihu v literárnej, rozhlasovej, dramatickej, animovanej i výtvarnej podobe. Cieľom festivalu je umožniť deťom nazrieť do literárneho sveta prostredníctvom stretnutí s tvorcami kníh, autorských čítaní, prezentácií rozhlasových rozprávok, počúvania a hodnotenia súťažných rozhlasových titulov, výstav knižných ilustrácií, výtvarnej súťaže a pod., a tým prispejeme k výchove detí k čítaniu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Online prezentácie knižnej, animovanej a rozhlasovej podoby rozprávok - jún 2020

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
08.06.2020 - 29.06.2020

Popis projektu

V rámci projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XI. ročník v mesiaci jún zrealizujeme:


pondelok 8. júna 2020 o 11.00 h

VIANOČKA UDATNÝ

Online prezentácia knižnej, rozhlasovej a animovanej podoby rozprávky Juraja Raýmana s názvom Vianočka Udatný, medveď Mňau, drak Čau a originál princezná Fujara Lopúchová.


pondelok 22. júna 2020 o 11.00 h

POD ZBOJNÍCKYM KLOBÚKOM

Online prezentácia knižnej, rozhlasovej a animovanej podoby rozprávky Petra Glocka s názvom Pod zbojníckym klobúkom. Životopisná rozhlasová hra o Pavlovi Dobšinskom.


pondelok 29. júna 2020 o 11.00 h

ORIEŠKOVÉ SPOMIENKY

Online prezentácia desiateho ročníka festivalu.


Tieto a ďalšie online prezentácie sú dostupné na webovej stránke knižnice: www.kniznica.sk/kniznica-online/ zazracny-oriesok-online/ 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Názov prímateľa
Mestská knižnica mesta Piešťany

Celkový rozpočet:
19 790,00 €

Výška podpory:
16 500,00 €