Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Oživené remenárske remeslo starých majstrov

Krátky opis
Prezentácia výstupov projektu "Oživené remenárske remeslo starých majstrov" v rámci podujatia Svetový deň remesiel v Šenkviciach. Zámerom projektu bolo oživenie niektorých zabudnutých remeselných techník a ornamentov pri výrobe a výzdobe tradičných remenárskych výrobkov.Na základe štúdia v depozitároch múzeí ako aj v súkromných zbierkach a tiež na základe štúdia odbornej literatúry vznikli z rúk Petra Krnáča remeselné výrobky v duchu pokračovania v „remeselných šľapajách“ starých majstrov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Oživené remenárske remeslo starých majstrov

Miesto konania / kraj
Šenkvice / Pezinok

Termín konania
12.06.2020

Popis projektu

Prezentácia výstupov projektu "Oživené remenárske remeslo starých majstrov" bude prebiehať  v  rámci podujatia Svetový deň remesiel v Šenkviciach.  Zámerom projektu bolo oživenie niektorých zabudnutých remeselných techník a ornamentov pri výrobe a výzdobe tradičných remenárskych výrobkov. Na základe štúdia v depozitároch múzeí ako aj v súkromných zbierkach a tiež na základe štúdia odbornej literatúry vznikli z rúk Petra Krnáča remeselné výrobky v duchu pokračovania v „remeselných šľapajách“ starých majstrov. 

Tradičnej výrobe z kože a kovu sa Peter Krnáč venuje od roku 1999. Povolaním je strojár a výrobe sa venuje len ako koníčku. Remeslu ho odmala priúčal jeho strýko, Ján Krnáč z Detvy-Krného, ktorý v roku 2013 získal titul Majster ľudovej umeleckej výroby ÚĽUV. Remeslá a vzťah k tradičnému umeniu majú v rodine, aj ďalší strýkovia sa venovali výrobe fujár, vyrezávaných maľovaných detvianskych krížov, valašiek, výrobe z kože a kovu.


Názov prímateľa
Peter Krnáč

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €