Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne klbko II.

Krátky opis
Zámerom projektu Dielňa pouličného divadla je metodicky a prezentačne podporiť mladú generáciu amatérskych divadelníkov v regióne, a zároveň ju zapojiť do miestneho divadelného diania. Projekt tento raz prenesie divadlo z interiéru do ulíc okresu Martin. Výstupy z tvorivých dielní prinesú účastníkom ďalší rozvoj ich kreativity a zručností so zameraním na špecifiká pouličného divadla, ako aj osobný prežitok počas prezentácie na divadelných podujatiach.
Fotogaléria
Názov podujatia
"Dielňa pouličného divadla"

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
19.06.2020 - 31.12.2020

Popis projektu

Zámerom projektu Dielňa pouličného divadla je metodicky a prezentačne podporiť mladú generáciu amatérskych divadelníkov v regióne, a zároveň ju zapojiť do miestneho divadelného diania. Projekt tento raz prenesie divadlo z interiéru do ulíc okresu Martin. Účastníci dielne postupne vytvoria sériu živých pozvánok (naživo odohraných na ulici) pre každoročne prebiehajúce divadelné podujatia. Ich organizátorom tak poskytnú netradičný, ale veľmi efektívny nástroj propagácie divadelného diania. Výstupy z tvorivých dielní prinesú účastníkom ďalší rozvoj ich kreativity a zručností so zameraním na špecifiká pouličného divadla, ako aj osobný prežitok počas prezentácie na divadelných podujatiach. 

Prvá tvorivá dielňa prebehne od 19.06.2020 - 21.06.2020 v priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v jeho interiéri i exteriéri.

Dielne bude viesť lektor Filip Hajduk. Účastníci dielní budu študenti.

Živé stretnutia, dielne, budú zamerané na POULIČNÉ DIVADLO. Aktéri budú pracovať s pohybom svojho tela, objavovať v sebe, čo ani nevedeli. Pokúsia sa vyrobiť si artistické pomôcky, začnú s výučbou žonglovania, rytmizácie.

  

Názov prímateľa
Turčianske kultúrne stredisko v Martine

Celkový rozpočet:
7 370,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €