Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Galéria Stojiská pre neprofesionálov

Krátky opis
Projekt Galéria Stojiská vznikol v rámci podujatia PSSST! Drieňová, ktoré bolo súčasťou aktivít Mesta kultúry 2019 – Banskej Štiavnica, podporeného so zdrojov Fondu na podporu umenia. V roku 2020 chceme dať šancu špičkovým neprofesionálnym fotografom a preto vyhlasujeme súťaž, ktorej cieľom je odprezentovať v tejto exteriérovej galérii 10 nových fotografií. Hľadáme originálny a umelecký prístup, ako aj kvalitné technické spracovanie témy Životné prostredie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Fotosúťaž: Galéria Stojiská

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
30.05.2020 - 30.06.2020

Popis projektu

Projekt Galéria Stojiská vznikol v rámci podujatia PSSST! Drieňová, ktoré bolo súčasťou aktivít Mesta kultúry 2019 – Banskej Štiavnica, podporeného so zdrojov Fondu na podporu umenia. Cieľom aktivity bolo sprostredkovanie kvalitnej umeleckej fotografie obyvateľom sídliska Drieňová, na ktorom žije významná časť obyvateľov mesta. Deje sa tak formou umiestnenia veľkoplošných fotografií na šedé miesta sídliska – stojiská na odpady. Prvou vystavujúcou sa stala Vanda Mesiariková, ktorá vytvorila originálnu kolekciu fotografií s názvom Sídlisko s výhľadom. Vo svojej kolekcii reflektovala vyjadrenia miestnych o tom, čo majú na svojom sídlisku najradšej. Súbor fotografií získal ocenenie Slovak Press Photo v kategórii Životné prostredie a pomohol autorke vystavovať aj v zahraničí.

 V roku 2020 chceme dať šancu špičkovým neprofesionálnym fotografom a preto vyhlasujeme súťaž, ktorej cieľom je odprezentovať v tejto exteriérovej galérii 10 nových fotografií. Hľadáme originálny a umelecký prístup, ako aj kvalitné technické spracovanie témy Životné prostredie. Pre autorov najlepších fotografií máme pripravené okrem samotnej prezentácie aj ubytovanie v Banskej Štiavnici v čase vernisáže, ako aj katalóg a vecné ocenenia.


Propozície súťaže nájdu záujemcovia na stránke: www.banskastiavnica.sk/kultura.

Názov prímateľa
Mesto Banská Štiavnica

Celkový rozpočet:
3 300,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €