Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Celoročné aktivity o. z. Neskorý zber

Krátky opis
Štyria tanečníci, tvorcovia v zrelom veku poodhaľujú dvere svojich vnútorných svetov. Adaptácia predstavenia v exteriéri zrekonštruovanej železničnej stanice v Starej Turej.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zámerné čakanie, adaptácia predstavenia na festivale Divné veci v Starej Turej

Miesto konania / kraj
Stará Turá / Nové Mesto nad Váhom

Termín konania
27.06.2020

Popis projektu

V rámci festivalu Divné veci v Starej Turej sa dňa 27. 6. 2020 o 20:30 hod. uskutoční exteriérová adaptácia predstavenia občianskeho združenia Neskorý zber. Za lokalitu sme spolu s organizátormi vybrali priestranstvá železničnej stanice v Starej Turej.

Zámerné čakanie je vytvorené ako sled obrazov dotýkajúcich sa tém - intimita, ženskosť, čakanie, rešpekt, iritácia, osamelosť. Ich jednotiacim prvkom je spodný prúd  – basso continuo  – tiahnuci sa celým predstavením. Odráža vzťahy medzi nami a aj samých k sebe. Scény sú sledom otázok a odpovede môže divák hľadať a nachádzať práve v spomínanom spodnom prúde, ktorý je akýmsi šepotom  –  ak chcete počuť, musíte načúvať.

Tvoriví tím:

Koncept: Monika Čertezni, Lucia Holinová, Daniel Raček, Anna Sedlačková

Tanec: Monika Čertezni, Daniel Raček, Anna Sedlačková, Katarína Vlniešková

Hudba: Martin Burlas

Kostýmy: Eva Rácová

Svetelný dizajn: Ints Plavnieks / Jozef Miklós

Foto a grafický dizajn: Vlado Holina


Predstavenie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu celoročných aktivít občianskeho združenia Neskorý zber. Predstavenie vzniklo v produkcii Verbunk, s.r.o. a podporili ho Ministerstvo kultúry SR, Literárny fond, ANASOFT APR, s.r.o., VŠMU v Bratislave, PlaST (plast.dance).


Názov prímateľa
Neskorý zber

Celkový rozpočet:
18 320,00 €

Výška podpory:
17 000,00 €