Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Bitka o Bratislavu - Bratislava 1621, historicko-kultúrny festival a rekonštrukcia vojenského stretu zo 17. storočia / 4. ročník

Krátky opis
Bitka o Bratislavu je rekonštrukciou reálnej historickej udalosti, ktorá sa odohrala v auguste 1621. Na bojovom poli v Sade Janka Kráľa budú prítomné bojujúce šíky ozbrojencov, táborové opevnenia a vojenské obydlia, znieť budú salvy z muškiet či rany z delostreleckých batérii. Bratislavu sa pokúsime ubrániť!
Fotogaléria
Názov podujatia
Bitka o Bratislavu - Bratislava 1621

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.03.2018 - 31.12.2018

Popis projektu

V rozmedzí od 28.9. do 7.10. 2018 (akcia bude trvať tri dni počas víkendu v rámci tohto rozmedzia) sa uskutoční štvrtý ročník projektu Bitka o Bratislavu. Toto podujatie je historicko-kultúrnym festivalom, ktorého hlavnou a dominantnou časťou programu je rekonštrukcia reálneho vojenského stretu zo 17. storočia. Podobné projekty sa tešia veľkej diváckej a mediálnej pozornosti v zahraničí, projekt Bitka o Bratislavu je však v súčasnosti jediným stabilným podujatím svojho druhu so zameraním na obdobie ranného novoveku na západnom Slovensku. Naším cieľom je preto toto originálne a atraktívne oživenie histórie v rámci hlavného mesta ďalej zveľaďovať, rozvíjať a dostávať do povedomia. Štvrtý ročník festivalu si teda kladie za cieľ naviazať na tri predchádzajúce, naviazať na ich vzostupný úspech a kvalitu. Preto chceme vo viacerých smeroch ešte viac rozvinúť jeho hodnotu, pestrosť programu a atraktivitu. Miestom konania projektu bude opäť Sad Janka Kráľa v Bratislavskej mestskej časti Petržalka. Sad sa nám už osvedčil ako najvhodnejšie miesto pre dané podujatie. Najväčší mestský park v Bratislave je obľúbeným miestom stretnutí Bratislavčanov, ktorí v ňom radi trávia svoj voľný čas a zúčastňujú sa podujatí konaných na tomto mieste – koncerty, hudobné festivaly, voľnočasové aktivity a podobne.

Názov prímateľa
Skupina historického šermu Banderium

Celkový rozpočet:
6 360,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €