Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

1/ZÁZRAČNÝ DŽBÁN - Indické rozprávky, 2/ Bolesław Leśmian - ROZPRÁVKY ZO SEZAMU

Krátky opis
1/ZÁZRAČNÝ DŽBÁN - Indické rozprávky sú autorským projektom výtvarníka Dávida Ursinyho. Z anglického jazyka vybral a preložil rozprávania, povesti a z rôznych častí rozsiahlej Indie, aby reprezentovali jednotlivé oblasti a etniká tejto veľkej krajiny. 2/ ROZPRÁVKY ZO SEZAMU je to súbor rozprávok inšpirovaných príbehmi z "Tisíc a jednej noci". Ide o výber 6 dlhších príbehov prerozprávaných s humorom a jemným sarkazmom.
Fotogaléria
Názov podujatia
1/ZÁZRAČNÝ DŽBÁN - Indické rozprávky, 2/ Bolesław Leśmian - ROZPRÁVKY ZO SEZAMU

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.07.2020 - 30.06.2021

Popis projektu

1/ZÁZRAČNÝ DŽBÁN - Indické rozprávky sú autorským projektom výtvarníka Dávida Ursinyho. Z anglického jazyka Ursiny vybral a preložil rozprávania, povesti a rozprávky z rôznych častí rozsiahlej Indie, aby reprezentovali jednotlivé oblasti a etniká tejto veľkej krajiny. Vyberal jednak z indických zdrojov (písaných anglicky), ale aj z akademických a komerčných zdrojov z Británie a USA (samozrejme tak, aby rešpektoval autorské práva). Pri výbere hrala dôležitú úlohu aj osobnosť detského čitateľa a tomu sú prispôsobené aj nádherné Ursinyho ilustrácie, na ktorých vidieť, že Indiu má rád a rozumie jej. Tajomná atmosféra týchto obrázkov prebúdza čitateľskú zvedavosť nielen dieťaťa, ale aj dospelého čitateľa.
2/ ROZPRÁVKY ZO SEZAMU je to súbor rozprávok inšpirovaných príbehmi z "Tisíc a jednej noci". Súbor prvý raz vyšiel v roku 1913 a odvtedy vyšiel v poľštine mnohokrát (naposledy v roku 2017). Ide o výber 6 dlhších príbehov prerozprávaných s humorom a jemným sarkazmom.
Popri notoricky známych príbehoch Alibabu a Aladina sú ďalšie 4 rozprávky menej známe napr. "Povesť o krásnej Parisade", "O zázračnom tátošovi", či "Rybár a Genius", ktorý je pre našu knihu ťažiskový. Ten vlastne obsahuje príbehy dva - ako je to vlastne typické pre väčšinu príbehov z "Tisíc a jednej noci, ide teda o zaujímavý príbeh v zaujímavom príbehu.

Názov prímateľa
Mgr. Peter Chalupa - PETRUS

Celkový rozpočet:
19 160,00 €

Výška podpory:
9 200,00 €