Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

4-3-2-1... / Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi

Krátky opis
Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi / 14. ročník Moderátor: Dado Nagy
Fotogaléria
Názov podujatia
4-3-2-1...

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
14.05.2020 - 09.06.2020

Popis projektu

Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi 4-3-2-1... prebieha v Nitrianskej galérii od roku 2006 a nadväzuje na predošlú bohatú činnosť v oblasti šírenia a propagácie slovenskej literatúry. Moderátorom a spolutvorcom dramaturgie je od začiatku cyklu Dado Nagy. 

Projekt sa primárne zameriava na súčasnú literatúru a prezentáciu autorov, ktorí si získali pozornosť odbornej verejnosti ako ocenení alebo nominovaní na ceny v prestížnych literárnych súťažiach. Súčasťou besied je okrem moderovanej diskusie so spisovateľom aj autorské čítanie textov. Počas trvania cyklu sa predstavilo množstvo popredných slovenských autorov ako napr. Kornel Földvári, Dušan Mitana, Vladimír Balla, Pavel Vilikovský, Alexandra Salmela, Daniela Kapitáňová, Peter Krištúfek, Pavol Rankov, Ján Buzzásy, Daniel Hevier, Jana Beňová, Michal Hvorecký, Veronika Šikulová, Monika Kompaníková, Bene, Péter Hunčík, Agda Bavi Pain, Jaroslav Rumpli, Ivana Dobrakovová, Ľubomír Feldek, Maroš Krajňak, Marek Vadas, Katarína Kucbelová, Peter Pišťanek, Jozef Karika, Vanda Rozenbergová, Daniel Pastirčák, Laco Kerata, Eva Luka, Etela Farkašová, Veronika Homolová Tóthová, Arpád Soltész a iní. 

Program:
14. 5. 2020 o 18.00 hod.
SILVESTER LAVRÍK
Pôsobí ako prozaik, básnik, dramatik, scenárista a textár. V poslednej knihe spracúva život M. Czóbelovej – poslednej barónky, talentovanej maliarky a netere maliara L. Mednyánszkeho. Jej príbeh sa spája s príbehom kaštieľa v Strážkach a s nepriaznivými dejinnými udalosťami, ktorým s hrdosťou čelila.

27. 5. 2020 o 18.00 hod.
PETER JUŠČÁK
Študoval na Vysokej škole dopravnej v Žiline, no etabloval sa ako významný prozaik a publicista. Vo svojej tvorbe reflektuje nielen súčasnú slovenskú realitu, ale zaujímajú ho aj historické témy: osudy ľudí, ktorí boli odvlečení do sovietskych gulagov či v poslednej knihe tragické udalosti na Balkáne.

9. 6. 2020 o 18.00 hod.
IVANA DOBRAKOVOVÁ
Slovenská spisovateľka, ktorá žije, píše a prekladá knihy v talianskom Turíne, patrí medzi naše najzaujímavejšie autorky strednej generácie. Bola ocenená v rôznych literárnych súťažiach, niekoľkokrát sa dostala medzi finalistov Anasoft litera a najnovšie získala Cenu Európskej únie za literatúru.

Názov prímateľa
Nitrianska galéria

Celkový rozpočet:
2 106,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €