Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Akvizícia diela – obrazu od Andreja Stollmanna z roku 1932

Krátky opis
Do zbierky výtvarného umenia Stredoslovenského múzea v tomto roku pribudol obraz námestia v Banskej Bystrici z roku 1932. Jeho autorom je maliar Andrej Stollmann, jedna z popredných osobností nášho mesta.
Fotogaléria
Názov podujatia
Akvizícia obrazu Andreja Stollmanna

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
01.07.2019 - 30.06.2020

Popis projektu

Do zbierky výtvarného umenia Stredoslovenského múzea v tomto roku pribudol obraz námestia v Banskej Bystrici z roku 1932. Jeho autorom je maliar Andrej Stollmann, jedna z popredných osobností nášho mesta. Obraz zachytáva hornú časť historického námestia v Banskej Bystrici aj s dnes už asanovanou časťou domov vo vlastníctve vtedajších remeselníkov. Andrej Stollmann sa vo svojej tvorbe - najmä vedút - zameriaval viac na technickú kresbu než maľbu, v tomto prípade ide o techniku kolorovanej architektúry. Kúpu obrazu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond je hlavným partnerom akvizície.    

Názov prímateľa
Stredoslovenské múzeum

Celkový rozpočet:
1 060,00 €

Výška podpory:
1 000,00 €