Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

František Rojček: Mám to v malíčku

Krátky opis
František Rojček je v slovenskej literatúre zapísaný predovšetkým ako výnimočný tvorca umelecky hodnotnej a čitateľsky príťažlivej detskej poézie. Svoje brilantné umenie poetickej skratky, osobitý humor naplno využíva aj v tvorbe krátkych literárnych útvarov - aforizmov, epigramov.
Fotogaléria
Názov podujatia
František Rojček: Mám to v malíčku

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
01.07.2019 - 28.02.2020

Popis projektu

František Rojček je v slovenskej literatúre zapísaný predovšetkým ako výnimočný tvorca umelecky hodnotnej a čitateľsky príťažlivej detskej poézie. Svoje brilantné umenie poetickej skratky, osobitý humor naplno využíva aj v tvorbe krátkych literárnych útvarov - aforizmov, epigramov. Predkladaná zbierka sentencií, doplnená o niekoľko balád, je na prvý pohľad akoby pokriveným, v hĺbke však veľmi brilantným zrkadlom, ktoré autor nekompromisne nastavuje sám sebe, čitateľovi, spoločenskej morálke, politickej scéne - rôznym prejavom duševnej malosti a nezrelosti, ktorým každý z nás zavše podlieha.
Textovú výpoveď diela originálne dotvára vizuálne spracovanie – autorské dielo popredného slovenského knižného grafika Petra Ďuríka, držiteľa mnohých ocenení najmä za diela bibliofilskej povahy. Okrem grafického spracovania využíva na umocnenie vizuálnej zložky aj rôzne dobové ilustrácie.
Výsledné knižné dielo bude nesporne ďalším originálnym obohatením slovenskej umeleckej literatúry.

Názov prímateľa
Vydavateľstvo Matice slovenskej, s. r. o.

Celkový rozpočet:
3 140,00 €

Výška podpory:
2 040,00 €