Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Posledné spoločenstvo

Krátky opis
Rukopis Jána Mikuša s názvom Posledné Spoločenstvo je súčasnou "foglarovkou" nielen pre mládež ale aj pre dospelých. Hlavnou témou sú aktuálne spoločenské témy, autor nešetrí mladých čitateľov a prináša im akčný svet plný dobrodružných metstkscýh stretov, nielen so súčasnou politikou, ale aj s témou dezinformácií a najmä spochybňovania dejinných faktov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Posledné Spoločenstvo

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
01.09.2019 - 31.03.2020

Popis projektu

Rukopis je inšpirovaný pôvodnými rozhlasovými hrami, ktoré autor napísal a režíroval pre RTVS, Rádio Devín. Román však nieje prepisom rozhlasových hier do prózy, naopak, J.Mikuš prináša nové okruhy zápletok, citových vypetí hlavných hrdinov a nemilosrdných bojov. Skupinka chlapcov a jedného dievčaťa zachraňuje tajný denník skauta Jána Truchlíka, ktorý žil v dobe druhej svetovej vojny, ako sa však neskôr ukáže denník bol možno iba spisovateľovou zámienkou ako mládež zaktivizovať k boju za lepšiu a demokratickejšiu spoločnosť. Postava záhadného spisovateľa, ktorý píše rukopis o chlapcoch tak vstupuje do deja a prináša skutočnú, miestami až mistickú záhadnosť celého textu. 

Názov prímateľa
Ján Mikuš

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
2,00 €