Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Gajdošské fašiangy - Medzinárodné stretnutie gajdošov a gajdošských hudieb

Krátky opis
Jedinečný 3 dňový festival svojho druhu v Európe v oblasti Pohronského Inovca na Slovensku, organizujú už po 31. krát 3 obce: Malá Lehota (hlavný organizátor), Veľká Lehota a Jedľové Kostoľany v spolupráci s Cechom slovenských gajdošov v dňoch 9.-11.februára 2018. Ide o stretnutie gajdošov, ľudových hudieb s gajdošskou hudbou a folklórnych skupín z rôznych regiónov Slovenska a zahraničia, ktorí predstavia v rôznych programoch svoje tradičné vystúpenie s fašiangovou tematikou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Gajdošské fašiangy 2018, 31.ročník Medzinárodného stretnutia gajdošov a gajdošských hudieb, Sprievodné programy v obci Malá Lehota: tradičná pochôdzka, zabíjačka, tradičný jarmok, výchovný koncert, svätá omša za nositeľov gajdošskej tradície

Miesto konania / kraj
Malá Lehota / Žarnovica

Termín konania
08.02.2018 - 11.02.2018

Popis projektu

Vážení priaznivci gajdošskej hudby a folklórnych tradícií,

Obec Malá Lehota, Veľká Lehota a Jedľové Kostoľany v spolupráci s Cechom slovenských gajdošov si vás dovoľujú pozvať na: 

Gajdošské fašiangy, 31. ročník Medzinárodného stretnutia gajdošov a gajdošských hudieb v dňoch 9.-11.februára 2018.

Príďte si vychutnať tradičnú pochôdzku fašiangovníkov spolu s gajdošmi cez dedinské štále, zabavte sa spolu s gajdošmi na pestrých sprievodných programoch a gajdošských koncertoch s medzinárodnou účasťou.

Slovenská gajdošská kultúra má svoje čaro, v roku 2015 bola zapísaná do svetového zoznamu kultúrneho nehmotného dedičstva ľudstva UNESCO.

Programy sú určené pre verejnosť všetkých vekových kategórií. Všetci ste srdečne vítaní ! Viac informácií na www.malalehota.eu

Názov prímateľa
Obec Malá Lehota

Celkový rozpočet:
6 405,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €