Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2020 - čítajúce školy a čítajúce rodiny

Krátky opis
Celoslovenská čitateľská súťaž vyhlásená pre školský rok 2019/2020 mala podtitul Osmijanko hľadá čítajúce školy a čítajúce rodiny. Preto sme sa rozhodli podporiť a motivovať rodičov, ktorí sú s deťmi doma k aktivitám cez sociálne siete
Fotogaléria
Názov podujatia
Podpora čitateľských aktivít v rodinách počas mimoriadnej situácie na Slovensku

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
15.03.2020 - 31.03.2020

Popis projektu

Pomôže čítanie príbehov pri prekonávaní zložitej situácie? Pomôže prekonať napätie i strach v rodinách? Pomôže pri zmierení sa s nateraz novou, nepoznanou formou každodenného života? OSMIJANKO hľadá čítajúce školy a čítajúce rodiny! Týmto sloganom sme sa vám prihovárali na začiatku školského roka 2019/2020, keď sme otvárali už 16. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty! alebo OSMIJANKOVA LITERÁRNA ZÁHRADA.Takmer pred dvomi týždňami sme otvorili Osmijankovu putovnú výstavu v Tribečskej knižnici v Topoľčanoch a v rámci putovania po Slovensku zorganizovali čitateľské programy s Osmijankom. Naše turné po školách a knižniciach – putovanie Osmijanka s Osmidunčom - je dnes zastavené. Preto chceme dať do pozornosti súťažný zošit 16. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže, do ktorej sa prihlásilo cca 7 tisíc detí z celého Slovenska prostredníctvom svojich pedagógov a knihovníkov. Nielen súťažný zošit, a nielen pre súťažiace a prihlásené kolektívy, ale najmä AKTIVITY, ktoré môžete práve v období zatvorených škôl s deťmi vykonávať. Čitame s Osmijankom – pridajte sa aj vy!
Pozývame vás do Osmijankovej literárnej záhrady. Zasaďte semienka z Osmijankových súťažných kapsičiek. Jednu kapsičku otvárame práve teraz pre všetkých, ktorí sú s deťmi doma – čítajte priložené obrázky zo súťažného zošita. Všetkých osem úloh - hier sa môžete s deťmi zahrať bez mimoriadnych nákladov: ak nemáte doma originálnu hru scrabble, tak si môžete vytvoriť vlastné kartičky so slovami, zaspomínať si na niektoré kultúrne podujatie, ktoré ste naposledy s deťmi navštívili nebude tiež zložité, aj na internete si môžete pozrieť galériu obrazov alebo sa zahrať na ilustrátorov. Rodinná kronika vám pomôže sprítomniť si vzácne chvíle z rodinného života. Počúvanie rozprávky, či rozhlasovej hry nemá žiadne obmedzenia takisto ako dobré skutky, sú v týchto chvíľach najcennejšie. Mobilmi fotíme dnes už takmer všetci, preto ani toto semienko zasadiť nebude problémom. Nie je nám do spevu? Premôžme svoje negatívne nálady a založme rodinný band.
Opíšte, nakreslite alebo odotografujte, či nafilmujte váš najkrajší osmitýždňový zážitok a pošlite nám ho! Posielať nám môžete vaše rodinné dielka – zasadené semienka z Osmitýždňa na emailovú adresu: sutazsosmijankom888@gmail.com. Nezabudnite nám napísať vaše údaje,to, či ste prihlásení do súťaže a či dávate súhlas na zverejnenie Vašej práce - fotografií na facebooku. V prípade, že s tým nesúhlasíte, nebudeme ich uverejňovať, ale môžeme ich použiť v budúcnosti na našej putovnej výstave, či inak vyhodnotiť v rámci súťaže i mimo nej.
Čítajme si kamaráti, nech nám kniha nudu kráti, veď strávený s ňou čas, vráti sa nám stokrát zas! Také je dávne posolstvo od detí zo základnej školy v Jaklovciach a my veríme, že príbehy ukryté v knihách nám uľahčia zvládnuť zložitú sitáciu.
Pozdravuje vás celá Osmijankova redakcia. Tešíme sa na vaše dielka a veríme, že spoločne a disciplinovane prekonáme zložité obdobie, aby sme opäť mohli putovať po Slovensku za vami. Hlavným partnerom projektu Osmijankova literárna záhrada je Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
25 600,00 €

Výška podpory:
18 000,00 €