Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy SK 2020

Krátky opis
Bohovaním sa označuje magický proces veštenia, zasvätenia a prosenia Boha o vyjavenie toho, čo si subjekt žiada. Je to proces transformačný. Sprostredkovateľky takéhoto vyjavenia sa nazývajú bohyne.
Fotogaléria
Názov podujatia
BOHOVANIE

Miesto konania / kraj
Dolné Orešany / Trnava

Termín konania
05.04.2020

Popis projektu

V tomto fyzickom predstavení bez slov, ktoré nie je imitáciou, ani rekonštrukciou žiadneho vystopovateľného bohovania, ale vlastnou podobou rituálu vytvoreného formou kolektívnej tvorby, sa na bohyne zahrajú Heidi Šinková a Katarína Zagorski v réžii a choreografii Jara Viňarského.

žia, choreografia: Jaro Viňarský

Účinkujú: Katarína Zagorski, Heidi Šinková

 Autorská hudba: Daniel Špiner

 Scéna, kostýmy: Mya Javorková 

Svetelný dizajn: Peter Halík 

Produkcia: Príchod Godota  

Foto: Ľuboš Kotlár

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

 

Info pre alergikov:​ V predstavení sa používa rašelina.

 

Názov prímateľa
Príchod Godota

Celkový rozpočet:
4 214,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €