Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Margecianske fajnoty 2018

Krátky opis
Cieľom projektu je prezentovať návštevníkom tradičnú gastronómiu Dolného Spiša a okolia, gastronómiu Šariša, Abova, ponúknuť zahraničnú tradičnú gastronómiu v spolupráci s pozvanými súbormi jednotlivých štátov, prezentovať folklór, zvyky a tradičné remeslá.
Fotogaléria
Názov podujatia
Margecianske fajnoty - medzinárodný gastrofestival

Miesto konania / kraj
Margecany / Gelnica

Termín konania
01.01.2018 - 30.12.2018

Popis projektu

Cieľom projektu je prezentovať návštevníkom tradičnú gastronómiu Dolného Spiša a okolia, gastronómiu Šariša, Abova, ponúknuť zahraničnú tradičnú gastronómiu v spolupráci s pozvanými súbormi jednotlivých štátov, prezentovať folklór, zvyky a tradičné remeslá a rozvoj turizmu a cestovného ruchu. V sobotu sme sa zamerali na tradičnú kuchyňu, kde pozvané folklórne skupiny prezentujú priamo pred návštevníkmi tradičné jedlá svojej obce. V nedeľu pozvané medzinárodné skupiny a súbory prezentujú jedlá svojho regiónu. V uličke remesiel domáci a pozvaní majstri prezentujú svoje výrobky a priamo pred divákmi ich aj vyrábajú. V spolupráci s kuchárskymi klubmi pripravujeme prezentácie jedál na malom javisku priamo so zapojením návštevníkov. Na detskom ihrisku pripravujeme aktivity pre deti nie len v podobe zábavných atrakcií, ale aj tvorivých dielní, v ktorých si môžu vyrobiť darčeky a suveníry. Na hlavnom pódiu ponúkame bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpia detskú súbory, folklórne skupiny, slovenské folklórne súbory, medzinárodné folklórne súbory a pozvaní hostia. Návštevníci majú možnosť konfrontácie tradičných gastronómií, folklóru, zvykov a tradícií z celej Európy.

Názov prímateľa
OZ Margecianske fajnoty

Celkový rozpočet:
6 500,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €