Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme!

Krátky opis
Zámerom projektu Čítajme! je realizácia kultúrnych podujatí a besied s multižánrovým presahom, prostredníctvom ktorých chceme zvyšovať záujem o literatúru a čítanie, poskytnúť prehľad o dianí na slovenskej literárnej scéne, formovať vzťah k literatúre pripravovaním podujatí a besied s regionálnymi autormi, propagovať slovenských spisovateľov pre dospelých, deti a mládež, ale aj žánrovú literatúru.
Fotogaléria
Názov podujatia
Beseda so Zuzanou Kuglerovou - Vinohradnícke povesti

Miesto konania / kraj
Pezinok / Pezinok

Termín konania
22.01.2018

Popis projektu

Vinohradnícke remeslo je odpradávna súčasťou ľudskej histórie a kultúry. Za tie stáročia, ba tisícročia sa udialo všeličo zaujímavé a vinohrady a vinohradnícke dvory okrem starobylých vínnych pivníc naplnených vzácnym mokom skrývajú aj nespočetné množstvo neuveriteľných príhod a tajomstviev. Mnohé z nich prezrádza knižka pre deti a mládež Vinohradnícke povesti, ktorú spoločne napísali Zuzana Kuglerová - žurnalistka a úspešná spisovateľka povesťovej a historickej prózy a Dobroslava Luknárová - zanietená zberateľka a propagátorka vinohradníckych tradícií, najmä z okolia Rače.

Okrem povestí, autorky do tejto knihy zozbierali aj staré vinohradnícke piesne, modlitby, príslovia a zaujímavosti z vinohradníckeho remesla. 

Zuzana Kuglerová prijala pozvanie do Malokarpatskej knižnice v Pezinku a zvedavým piatakom príde porozprávať o tom, ako sa píšu povesti a odkrývajú starobylé tajomstvá. 


Názov prímateľa
Malokarpatská knižnica v Pezinku

Celkový rozpočet:
2 670,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €