Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ženský a mužský tradičný odev s doplnkami z obce Príbelce

Krátky opis
Workshop bude zameraný na konkrétnu časť ženského tradičného odevu (sukne), na detaily spojené s výrobou a starostlivosťou oň.
Fotogaléria
Názov podujatia
Sukňe pozberanie - workshop o údržbe a starostlivosti o tradičný odev z Príbeliec a Plachtiniec

Miesto konania / kraj
Príbelce / Veľký Krtíš

Termín konania
14.03.2020

Popis projektu

Na workshope budeme diskutovať o zmenách v tradičnom odeve, o materiáloch, ktoré sa na jeho výrobu používali. Tiež sa budeme pod mojím vedením venovať ukážkam prác podieľajúcich sa na výrobe tradičného odevu - riasenie sukní do pása, ich škrobenie, žehlenie a uskladňovanie.

Chcem takto podnietiť záujem o tradičný odev predovšetkým u mladších členiek, nakoľko som sa stretla už viackrát so situáciou, že nevedia so svojím tradičným odevom narábať napriek tomu, že ho aktívne nosia na vystúpenia folklórnej skupiny.

Okrem toho chcem diskutovať ešte aj o vývoji strihu, výzdoby a celkového vzhľadu tradičného odevu z obcí Plachtince / Príbelce. So staršími ženami o spôsoboch čistenia tradičného odevu - pre priblíženie situácie z minulosti mladším účastníkom.

Názov prímateľa
Monika Zapletalová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
5 220,00 €