Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

DFS - Málinčok v nových krojových kostýmoch

Krátky opis
Pri obecnom úrade Málinec pracuje DFS Málinčok, ktorý vystupuje a tak prezentuje krásu slovenských tradícií ale aj špecifické irečité málinské nárečie. Detský folkl. súbor potreboval nové krojové kostýmy, nakoľko staré už boli značne poškodené a nevhodné na prezentáciu. Finančné prostriedky, ktoré sme získali na základe žiadosti boli použité na zakúpenie nových krojov pre detský folklórny súbor Málinčok .
Fotogaléria
Názov podujatia
Málinčok v nových krojových kostýmoch

Miesto konania / kraj
Málinec / Poltár

Termín konania
01.06.2019 - 30.12.2019

Popis projektu

Ľudové umenie je predurčené  rozvíjať vývoj dieťaťa, najmä v pohybové schopnosti, estetické cítenie, disciplinovanosť, sebavedomie, prispôsobivosť, samostatnosť.  Deti odjakživa napodobňovali  dospelých podľa fantázie.

Deti v súbor môžu čerpať z domáceho prostredia ktoré je špecifické v Honte a spomínané aj ako  málinské -trpácke. 

Pre vzornú reprezentáciu je potrebné obliecť deti a mládež do  pekného jednotného krojového oblečenia.

Keďže  v  obci Málinec kroj nebol,  v tejto obci  bol len  pracovný odev  a spoločenský odev, ktorý mal folklórne prvky.

Pre DFS Málinčok boli zakúpené nové kroje : vestičky  8 ks, opliecko  strojom vyšívané 8 ks,sviatočná zástera a  sukňa 8 ks, stuha  podšitá , šatka štvorcová,  detské šaty 10 ks, detské blúzky 10 ks, krpce 20 ks 

Pridržiavali sme sa oblasťou Podpoľanie a  Novohrad .

Foto dokumentácia bola  priložená v prílohe vyúčtovania  a vecného vyhodnotenia


Názov prímateľa
Obec Málinec

Celkový rozpočet:
2 138,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €