Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - putovná výstava, literárna súťaž

Krátky opis
Putovná výstava je otvorenou čitárňou s ucelenou dramaturgiou a ineraktívnymi objektmi. Návštevníci dostanú pracovný list a prejdú 8 stanovíšť literárnej záhrady, v ktorých riešia hravé a hrové úlohy.
Fotogaléria
Názov podujatia
Literárne lekcie na putovnej výstave určené deťom mladšieho školského veku

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
19.01.2018 - 28.01.2018

Popis projektu

Literárny scenár a pracovný list – Osmijankova literárna mapa - vychádzajú z koncepcie celoslovenského čitateľského projektu Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty! zameraného na rozvoj čitateľskej gramotnosti detí mladšieho školského veku. Jej výtvarné riešenie je dielom slovenskej scénografky Nade Salbotovej, ktorá navrhla jednotlivé objekty tak, aby návštevníkov vtiahli do Osmijankovej literárnej hry. Cieľom výstavy je sprostredkovať  nielen deťom, ale i dospelým zážitok z čítania, odprezentovať kvalitnú detskú literatúru, vytvoriť priestor na rozprávanie sa o knihách čítaní, témach, príbehoch a reflektovať v nich svoj vlastný svet.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
27 500,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €